TECHNICZNA STRONA SYSTEMU OVER

 

 

 

Każdy z nas kupując meble chciałby mieć zestaw dobrze wyglądający, a zarazem funkcjonalny. Ta druga cecha kojarzy nam się głównie z wygodą i brakiem wystających elementów tworzących bałagan na biurku czy w szafie. Mowa tutaj o kablach doprowadzających różnorodne media takie jak zasilanie, internet, ethernet czy sygnał audio-video do mebli biurowych. Kto z nas nie miał problemu z odpowiednim ułożeniem kabli na stole, z ich długością i mało foremną strukturą? Widoczne kable i przewody psują porządek i wygląd biura, mogą również utrudniać swobodę poruszania się po wnętrzu. Niektóre z mediów np. internet można rozprowadzić w biurze bezprzewodowo poprzez sieć Wi-Fi. Niestety większość mediów wciąż wymaga użycia kabli i przewodów.

 

 

Jak temu zaradzić?

 

W nowoczesnych wnętrzach biurowych stosuje się podłogowe systemy prowadzenia instalacji elektrycznych i informatycznych, dzięki któremu możemy w sposób niewidoczny doprowadzić media w rejon stanowiska pracy. Pozostaje problem doprowadzenia mediów bezpośrednio w rejon roboczy biurka lub stołu konferencyjnego. Może się to odbywać za pomocą odpowiednich zewnętrznych systemów prowadzenia kabli lub dzięki odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji mebli.                          

 

Co jeśli nie pracujemy w nowoczesnym biurowcu?

 

 

W systemie mebli gabinetowych Over kable przyłączeniowe mediów są prowadzone poprzez szafki medialne wbudowane w konstrukcję mebla. Szafki medialne umożliwiają nie tylko niewidoczne doprowadzenie mediów, ale również zamontowanie dodatkowych elementów  infrastruktury informatycznej(np. routery). Rozprowadzenie mediów w przypadku rozbudowanych stanowisk pracy czy stołów konferencyjnych wymaga zastosowania tylko jednej szafki medialnej. Doprowadzenie mediów do większej ilości punktów dostępowych odbywa się poprzez listwy kablowe zamocowane pod blatem.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Wyszukaj wg tagów

Biuro handlowe:

tel: 577-250-100

e-mail: soarco@soarco.pl

Zakład produkcyjny:

Jakubów k. Mińska Mazowieckiego

  • Facebook Social Icon
Zamów bezpłatną wizytę naszego konsultanta / Zadaj pytanie